امروز : 1399/04/24
مدیر سایت : 09120279358
گروه عمومی

افشاگری یک نماینده مجلس درباره واگذاری یک "سیلو" به بخش خصوصی

افشاگری یک نماینده مجلس درباره واگذاری یک "سیلو" به بخش خصوصی
به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری تسنیم، امیر خجسته نماینده مردم همدان در مجلس شورای اسلامی در نشست علنی امروز (سه شنبه، 21 خرداد) قوه مقننه و در تذکر شفاهی گفت: تذکر اول من به وزیر اقتصاد در رابطه با واگذاری‌ها و خصوصی‌سازی‌ها است که متاسفانه می‌بینیم یکی پس از دیگری در واگذاری‌ها از هفت‌تپه گرفته تا پالایشگاه کرمانشاه و واگذاری‌های ادارات غله و سیلو از طریق رابطه عمل شده و با مبلغ ناچیز واگذار می‌شود.

وی ادامه داد: در رابطه با سیلو و ادارات غله همدان با بررسی‌هایی که انجام دادیم یک دهم قیمت واگذار شده است که این موضوع باید تعیین تکلیف شود.

نماینده همدان در مجلس اضافه کرد: به وزیر کشاورزی و وزیر اقتصاد اعلام کردیم و تذکر دادیم که این پول باید برگردانده شود و قوه قضائیه و دستگاه‌های نظارتی باید ورود کنند؛ قیمت 160 میلیارد را 16 میلیارد واگذار کردند آن هم با بازپرداخت 10 ساله و بهای ناچیز.

رئیس فراکسیون مبارزه با مفاسد اقتصادی مجلس، عنوان کرد: واگذاری‌های بیت المال به بخش خصوصی نباید به این سبک باشد، بیت‌المال به طرق مختلف به افراد خاص واگذار می‌شود و همه سکوت می‌کنند.

خجسته افزود: دستگاه‌های نظارتی مخصوصا وزارت اقتصاد و دولت باید این مسئله را مدنظر قرار دهند.

نایب رئیس کمیسیون اصل 90 مجلس در ادامه در تذکری به هیئت دولت و رئیس جمهور درباره مصوبه‌هایی که مجلس دارد را دولت به آنها عمل نمی‌کند؛ افزود: آقای لاریجانی، هیئت رئیسه مجلس؛ این بحث عملی کردن مصوبات مجلس را نظارت کنید. نباید این طور باشد هرجایی که وزرا و هیئت دولت نمی‌خواهند به مصوبات عمل نمی‌کنند.

وی در پایان متذکر شد: موضوع افزایش 400 هزار تومانی حقوق عملی نشده است و متاسفانه این موضوع بلاتکلیف مانده است، 3 ماه از سال می‌گذرد و باید تکلیف این افزایش حقوق کارمندان و کارگران مشخص شود.

فرجادامیری

درباره نویسنده مطلب

درباره نویسنده درباره نویسنده درباره نویسنده درباره نویسنده درباره نویسنده درباره نویسنده درباره نویسنده درباره نویسنده درباره نویسنده

مرا دنبال کنید:

دیدگاه خود را بیان کنید