امروز : 1399/03/16
مدیر سایت : 09120279358
اخبار سیاسی

دیدار مدیرکل آفریقا و خاورمیانه وزارت امور خارجه فنلاند با حشمت الله فلاحت پیشه

دیدار مدیرکل آفریقا و خاورمیانه وزارت امور خارجه فنلاند با حشمت الله فلاحت پیشه
خانم لینا کاپسا میکولا، مدیرکل آفریقا و خاورمیانه وزارت امور خارجه فنلاند با حشمت الله فلاحت پیشه، رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی دیدار و پیرامون همکاری‌های پارلمانی و مسائل منطقه‌ای و بین‌المللی دیدار و گفت و گو کردند.

خانم لینا کاپسا میکولا، مدیرکل آفریقا و خاورمیانه وزارت امور خارجه فنلاند امروز دوشنبه ۲۰ خرداد ۱۳۹۸ با حشمت الله فلاحت پیشه، رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی دیدار و پیرامون همکاری‌های پارلمانی و مسائل منطقه‌ای و بین‌المللی دیدار و گفت و گو کرد.

حشمت الله فلاحت‌پیشه در ابتدای این دیدار با اشاره به خروج آمریکا از توافق هسته ای برجام و اقدامات ناکافی سایر کشورهای عضو این توافق گفت:" جمهوری اسلامی ایران در حال حاضر در شرایط خاصی است که بسیاری از تحولات دنیا با این شرایط خاص پیش می رود".

وی گفت:"عمر افراطی‌گری در دنیا طولانی نخواهد بود و با سیاست‌های منطقه‌ای جمهوری اسلامی ایران از این دوران نیز سربلند گذار خواهیم کرد."

 وی در همین زمینه افزود جمهوری اسلامی ایران در واکنش به این اقدامات و در راستای تامین حقوق خود بر آن است تا هم در قالب برجام و هم در قالب ان پی تی بخشی از برنامه های خود را با یک گام رو به جلو از سر گیرد ".

فلاحت پیشه در ادامه با اشاره به لزوم تقویت همکاری های دو کشور در عرصه‌های مختلف بین‌المللی خاطرنشان کرد:"مقابله با قاچاق سالیانه یک میلیون انسان ،مقابله با ترانزیت مواد مخدر و تقویت امنیت در مرزهای مختلف کشور برای مقابله با نفوذ گروه های تروریستی از جمله اقدامات جمهوری اسلامی ایران بوده که اروپا و غرب نیز از نتایج مثبت آن بهره برده است ."

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در پایان نسبت به برداشتن گام های عملی در راستای تقویت مواضع مشترک و توسعه روابط فی مابین ابراز امیدواری کرد.

 خانم لینا کاپسا میکولا، مدیرکل آفریقا و خاورمیانه وزارت امور خارجه فنلاند نیز در این دیدار گفت:" همکاریهای پارلمانی با جمهوری اسلامی ایران برای فنلاند حائز اهمیت بوده و با وجود تشکیل پارلمان و دولت جدید در فنلاند مطمئناً همکاری های میان دو کشور مانند گذشته ادامه پیدا خواهد کرد".

 وی با اشاره به مواضع کشورش در رابطه با توافق بین المللی برجام خاطر نشان کرد :"اهمیت برجام برای فنلاند قابل درک بوده و در این رابطه مواضع ما با مواضع آمریکا متفاوت است. هم در فنلاند و هم در اتحادیه اروپا برای این توافق احترام قائل هستیم چرا که معتقدیم این توافق، توافقی مطابق با اصول و مواضع بین الملل بوده که باید آن را محترم شمرد".

خانم لینا کاپسا میکولا، مدیرکل آفریقا و خاورمیانه وزارت امور خارجه فنلاند در پایان از گسترش و افزایش رفت و آمدهای پارلمانی در راستای ارتقای سطح مناسبات میان دو کشور استقبال کرد.

فرجادامیری

درباره نویسنده مطلب

درباره نویسنده درباره نویسنده درباره نویسنده درباره نویسنده درباره نویسنده درباره نویسنده درباره نویسنده درباره نویسنده درباره نویسنده

مرا دنبال کنید:

اخبار مرتبط

دیدگاه خود را بیان کنید