امروز : 1399/07/02
مدیر سایت : 09120279358
یادداشت

نامه به رئیس مجلس شورای اسلامی

نامه به رئیس مجلس شورای اسلامی

جناب آقای دکتر لاریجانی

ریاست محترم مجلس شورای اسلامی

 

سلام علیکم

    ضمن تشکر از بذل توجه جنابعالی و ۸۴ نماینده محترم مجلس به پیگیری های اینجانب جهت رفع موانع تولید شرکت آتیلا ارتوپد در استان کردستان و صدور دستور رسیدگی به نامه شماره  ۹۸۰۲۱۵۹۶ مورخ 8/2/98 نمایندگان محترم در حمایت از شرکت مذکور به استحضار می رسانم:

    پاسخ ارسالی از وزارت بهداشت، که منشأ آن گزارش کارشناسی خلاف واقع و انحرافی و مشکل‌دار در اداره کل  تجهیزات پزشکی است و با سوءاستفاده از عدم اشراف  و ناتوانی مدیر کل حوزه وزارتی وزارت بهداشت برای وزیر خط‌مشی تعریف و در نهایت برای مجلس ارسال کرده اند توهین به ساحت مجلس تلقی و خواستار مقابله با این سوءجریان و سوءمدیریت در این حوزه هستم.

   به شرح جزوه تقدیمی، شرکت آتیلا ارتوپد پیشگام صنعت ساخت ایمپلنتهای ستون فقرات در ایران، از دو دهه قبل در استان محروم کردستان مبادرت به سرمایه گذاری جهت تأسیس واحدهای تولید تجهیزات پزشکی کرده است و  تعدادی از جوانان منطقه به جای کولبری، پشت دستگاههای مدرن این شرکت مشغول ساخت قطعاتی هستند که قبلاً تکنولوژی آن در اختیار و انحصار شرکت  چند ملیتی  Medtronic قرار داشت. اهدای قطعه ساخت این شرکت به    مقام معظم رهبری و تفقد معظم له از مدیران شرکت  آتیلا ارتوپد در کردستان سند افتخاری است که خوشایند عمال بیگانه در وزارت بهداشت نیست، اما برای خیرخواهان این ملک و ملت موجب خرسندی است. غفلت مسئولان به اهمیت چنین فرصت و ظرفیتی در استان محروم کردستان خطایی استراتژیک خواهد بود. اینجانب با درک این موقعیت در شرایطی که بقای این مجموعه در استان بحران خیز کردستان در مخاطره سوءجریانات حاکم بر حوزه بهداشت و سلامت کشور قرار دارد عزم تقویت و صیانت از این صنعت را نمودم.

   جای تاسف دارد، مجلس با این همه اختیارات نتواند پاسخ درخواست ساده یک تولید کننده ‌داخلی را که از سال قبل در کش و قوس اعمال نظر های شخصی و جهت دار به نفع شرکت چند ملیتی Medtronic در اداره کل تجهیزات پزشکی وزارت بهداشت گیر افتاده است، بدون اتلاف وقت واطاله مکاتبات که شگرد باند حاکم بر تجهیزات پزشکی وزارت بهداشت است، مطالبه نماید.  با نگاهی به درخواست مشخص، مشروع و مشروط این شرکت و جوابیه نامشخص و کلی وزارت بهداشت مبتنی بر نظریه فلان خانم کارشناس دست نشانده که نظرات متناقض کمیته فنی را مبنا قرار داده و به مقام وزارت القا کرده اند، پی به عمق هرج و مرج سازمانی در وزارت بهداشت خواهیم برد. چرا مدیرکل حوزه وزارت خود را مطلق العنان تصور، سابقه مکاتبات مجلس را به معاونت حقوقی و امور مجلس وزارت خانه ارسال نمی کند تا جوابیه و مستندات آن در وقت خود به نظر نمایندگان محترم برسد.

    شرکت آتیلا ارتوپد که با مهندسی معکوس موفق به ساخت ایمپلنتهای ستون فقرات ساخت شرکت  Medtronic (که خود  27 سال نمایندگی‌ آن کمپانی را داشته اند) مطابق استانداردهای بین المللی در داخل شده است، برای آنکه در این زمینه کشور خودکفا و آنرا به تولید انبوه برسانند، در چهارچوب قوانین مصوب مجلس، درخواست رسمی      منع ورود پنج ساله این اقلام به داخل کشور را تقدیم وزیر محترم بهداشت کرده‌اند. بشرح سوابق وزیر محترم دستور صریح بر اجابت این خواسته را داده‌اند. اما دستور وزیر در دست وزیران پایین دستی وزارت بهداشت در راستای تامین منافع شرکت آمریکایی و مافیاهای هفت سر فعال در این حوزه کماکان مسکوت مانده است. بدیهی است دلیل درخواست و اصرار بر منع ورود اقلام مذکور که طبق اعتراف ریاست وقت سازمان غذا و دارو بشرح نامه محرمانه    شماره 194/3 م مورخ 3/2/98 ، سهم شرکت Medtronic کمتر از دو درصد بازار ایران بوده که طی دو سال گذشته هم وارداتی نداشته و خلایی هم ایجاد نشده‌ آن است که در صورت قطع رابطه نمایندگی بین این شرکت ایرانی با شرکت آمریکایی و گسترش خط تولید کارخانه شماره 2 شرکت آتيلا ارتوپد در کردستان که قریب 16 سال بلاتکلیف مانده و سرمایه‌گذاری انجام شده در آن به هدر رفته است، شرکت چند ملیتی نور چشمی حضرات با اعطاء نمایندگی به غیر    و دامپینگ همین محصولات در بازار ایران آنهم با ارز دولتی و مجوز وزارت بهداشت در آنی ستون فقرات این صنعت را در کردستان و به تبع آن در ایران خواهد شکست. در واقع عوامل داخل وزارت بهداشت با ارتباط نامشروع با کمپانی آمریکایی و همدستی با بخش خصوصی در صدد گرفتن نمایندگی آن کمپانی هستند.

   جناب آقای دکتر لاریجانی، جوانان شاغل در شرکت آتیلا ارتوپد چشم امیدشان به مجلس و نمایندگان محترم است تا اجازه ندهند مصالح ملی بازیچه اراده چند کارشناس قرار گرفته و تحت عناوین کمیته‌های فنی و تخصیص ارز بنام سلامت، منافع ملی ما را بازیچه اهداف کور اقتصادی اذناب خویش قرار دهند.

   آیا مجلس محترم از عمق فساد مالی اداری رایج در حوزه تجهیزات پزشکی که از مافیای مواد مخدر خطرناک‌تر و پیچیده‌تر است بطوری که برخی نهادهای نظارتی را هم همسوی خود کرده اند خبر دارد یا خیر؟ مزید اطلاع عمق فساد در حدی است که حکم مجازات اعدام هم برای مفسدین این حوزه صادر شده است. تمنا دارم از وزیر محترم بهداشت سوال شود چرا از سال گذشته هیج پاسخ روشنی اعم از موافقت یا مخالفت به درخواست شرکت آتيلا ارتوپد نداده و کماکان آنان‌را در برزخ «تولید داخلی» یا ادامه «واردات خارجی» بلاتکلیف گذاشته اند. علت قصورشان در انجام وظیفه چیست!؟

   آیا این رفتار وزارت بهداشت دولت آقای روحانی اعمال تبعیض در حق ساکنین استان کردستان ، نقض شعارهای شبانه روزی خویش و ضدیت با منویات ولایت فقیه، سیاست‌های کلان نظام و همدستی با شرکت آمریکایی نیست!؟

   آنان رهبر ما را تحریم می کنند، اما وزیر بهداشت ما عرضه صدور دستور منع واردات چند قلم کالای ساخت آنان‌را که بهتر از آن‌ را در کردستان ساخته ایم ندارند!؟

    پاسخ مکتوب به تقاضای منع واردات چند قلم کالای ساخته شده توسط این شرکت که دو درصد سهم بازار بوده و دو سال گذشته هم واردات نشده‌است به کجای منافع استكبار لطمه می زند!؟

   ریاست محترم مجلس، بد نیست بدانید از آنجایی که شرکت آتیلا ارتوپد کردستان بدلیل مشابه سازی محصولات آمریکایی، مورد غضب ایادی آنان در وزارت بهداشت قرار گرفته است، هزاران قلم وارداتی آن شرکت که از گذشته در شرکت مذکور انبار شده است به قصد به ورشکستگی کشاندن آن شرکت، تحت تحریم کمیته قیمت گذاری آن وزارتخانه واقع به طوری که تاریخ مصرف برخی از آن اقلام که با ارز دولتی وارد گردیده در شرف انقضاء می‌باشد.

   احضار وزیر به مجلس و تشکیل جلسه ای فوری برای تعیین تکلیف آینده تولید این شرکت  و چهار میلیون دلار کالای وارد شده این شرکت با ارز دولتی که توسط اداره کل تجهیزات پزشکی به گروگان گرفته شده‌است مورد تقاضاست.

 

                                                                                                                 با احترام

                                                                                                           محمد محمدرضایی

 

محمدمحمد رضایی

درباره نویسنده مطلب

درباره نویسنده درباره نویسنده درباره نویسنده درباره نویسنده درباره نویسنده درباره نویسنده درباره نویسنده درباره نویسنده درباره نویسنده

مرا دنبال کنید: